Форум ОСББ

 РОЗГЛЯНУТІ КЕЙСИ:

 

Кейс “Як будинку відмовитись від послуг ЖЕКу”

Складнощі, що виникають при переході будинку від обслуговування комерційним ЖЕКом на самообслуговування ОСББ у багатьох будинках досить типові. Під час форуму розглянули ситуацію ОСББ в житловому будинку по вул. Старонаводницька, 6Б. Тут ЖЕК не передав технічної документації що стосується водопостачання та водовідведення, через що ОСББ не мало змоги досі заключити власний договір з Київводоканалом. 

Також управління паркінгом, як складовою цього житлового будинку, стало предметом цікавої дискусії між учасниками зустрічі. Оскільки питання паркінгів в будинках, їх оформлення та функціонування недостатньо врегульовані законодавчо, необхідно у кожному будинку знаходити рішення цих питань, що відповідає інтересам співвласників будинку.

 

Кейс “Чи може ОСББ самостійно обслуговувати вузли комерційного обліку”

Голова ради Асоціації «Русанівський житловий союз» та голова ЖБК «Дніпрові хвилі» Олена Пономарьова висловила бажання співвласників будинку самостійно повіряти та обслуговувати будинкові лічильники води і тепла та запропонувала експертам зустрічі знайти механізм, що дозволить ОСББ це робити.

Але норми чинного Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» не дають можливості вибору в цьому питанні - виконувати обслуговування вузлів комерційного обліку можуть лише оператору мереж. Тому учасники зустрічі, прийшли до спільного висновку щодо доцільності внесення відповідних змін до закону.

При цьому було відмічено, що чинна редакція законопроекту №2458, що в день проведення форуму вносився в порядок денний, але не був розглянутий сесією Верховної Ради, вже містить схожу норму.

 

Дискусія експертів. Колективний договір VS прямі договори з мешканцями. Тарифний аспект.

Під час зустрічі відбулась досить жвава дискусія учасників та експертів з приводу визначених законодавством нових моделей договірних відносин у житлових будинках, зокрема особливостей роботи за моделлю «колективний споживач».

Голова ради Асоціації «Русанівський житловий союз» та голова ЖБК «Дніпрові хвилі» Олена Пономарьова наголосила також на важливому аспекті відмінностей у моделі договірних відносин, що є в перехідному періоді від норм старого закону «Про житлово-комунальні послуги» до норм нового закону, – аспекті тарифів на послуги.

На жаль, з різних причин частина норм Закону «Про житлово-комунальні послуги», прийнятого ще у 2017 році, не набула чинності та неодноразово відтерміновувалась. Перехідні положення цього закону не врахували усі нюанси перехідного періоду, зокрема тарифний аспект роботи за старими договорами до крайнього терміну обрання співвласниками будинків моделі договірних відносин у їх будинку.

Наразі, відповідно до прийнятих 30.03.2020 Верховною Радою змін до закону, закінчення дії перехідних положень Закону України "Про житлово-комунальні послуги" відбудеться протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України.

А отже, учасники дискусії прийшли до спільної думки, що неврегульовані питання роботи у довготривалий перехідний період, є вкрай важливими та вже сьогодні потребують вирішення, як на законодавчому, так і практичному рівнях.

Одним із кроків, що на думку експертів, міг би вирішити підняті питання неврегульованості перехідного періоду в сфері надання житлово-комунальних послуг, є відповідні звернення до Мінрегіону та Верховної Ради.

Також на зустрічі було відмічено, що чинна редакція законопроекту №2458, що найближчим часом має бути винесена на голосування до зали Верховної Ради, вже містить окремі норми про кінцеві терміни перехідного періоду, та порядок врегулювання договірних відносин між споживачами та постачальниками у відповідності до норм нового Закону «Про житлово-комунальні послуги».

 

 Форум ОСББ
 - це публічний інформаційний майданчик для спілкування та вирішення питань зі столичними житловими організаціями, створений при Київводоканалі за ініціативи генерального директора підприємства Дмитра Новицького, міської влади та Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА. Основна його мета – налагодження ефективної співпраці колективних споживачів з водопостачальною організацією.

Перше установче засідання відбулось 30 серпня 2016 року.

На запрошення долучитися до роботи відгукнулось більше 30 житлових організацій. На сьогодні частина з них активно працює з Товариством у рамках Форуму: надає свої пропозиції, озвучує власні проблемні питання чи окремих мешканців, а також допомагає у спільному їх вирішенні. Для обговорення результатів проведеної роботи та окреслення наступних напрямків взаємодії учасники та гості Форуму періодично збираються на спільні засідання.

Запрошуємо ОСББ і ЖБК активно долучатися до роботи Форуму та надсилати свої пропозиції та звернення на електронну пошту press@vodokanal.kiev.ua (у темі листа вказати «Форум ОСББ і ЖБК»).