Форум ОСББ: складні питання простою мовою

04.12.2019
Поділитися:

Нещодавні зміни у законодавстві, зокрема нарахування внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку споживачам багатоквартирного будинку, а також нові правила  укладання договорів про надання комунальних послуг, були у центрі уваги чергового форуму ОСББ, який регулярно проводить Київводоканал.

Головна ціль форуму – роз`яснити усім бажаючим представникам спільноти ОСББ та ЖБК законодавчі зміни та відповісти на всі їхні запитання, щоб потім вони змогли донести цю інформацію до інших мешканців будинку. І головним питанням, яке потребувало роз`яснення, було нарахування внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку.

Вичерпні відповіді на усі запитання та роз`яснення  надали: заступник директора розрахункового департаменту Київводоканалу Юрій Терещенко, начальник фінансово-економічного управління Олена Колесник, провідний юрист-консульт департаменту правового забезпечення Наталія Гагара, начальник управління розвитку житлово-комунального господарства ДЖКІ КМДА Віра Радченко, радник заступника голови КМДА Олексій Тихонов, директор СП "Енергозбут" КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін, керівник департаменту з продажу теплової енергії КП «Київтеплоенерго» Денис Безпаленко, директор департаменту по дебіторській заборгованості КК «Центр комунального сервісу» Ірина Коломийченко, заступник директора з питань експлуатації розрахункових систем КП ГІОЦ Наталія Ракитянська, представник навчального центру «Платформа комфорту» КК ЦКС Юлія Петрик.

Вузол комерційного обліку, що складається із загальнобудинкового лічильника і допоміжних засобів, які забезпечують його функціонування, потребує технічного обслуговування і ремонту. Раніше витрати на ці процедури вже містились у структурі тарифу, але у 2017 році цю статтю витрат з тарифу виключили. Поки розроблявся механізм оплати цих послуг, протягом двох років обслуговування приладів комерційного обліку здійснювалось лише в аварійних ситуаціях.

Зараз, на виконання Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», кошти на обслуговування вузлів комерційного обліку повинні сплачуватися мешканцями багатоквартирних будинків  у вигляді внесків. Розмір внесків встановлено для кожного будинку розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради від  30.09.2019 р.  № 1716 “Про встановлення внесків за обслуговування ПрАТ “Київводоканал”. Сплачуються внески один раз на квартал.

«Розмір внеску в першу чергу залежить від кількості приміщень у будинку та кількості квартирних лічильників, встановлених споживачами. У 86% київських будинків середня вартість цього внеску складає 10 гривень. У 13% будинків він складає в середньому 54 гривні. І є лише 1% будинків, де ця сума буде перевищувати 100 гривень», - розповіла Олена Колесник.  – «Хочу також нагадати, що внески сплачують абсолютно всі співвласники будинку. Якщо в ньому знаходяться нежитлові приміщення, підключені до водопостачання із загальної мережі, юридичні особи, що є власниками таких приміщень,  також оплачуватимуть цю послугу».

Вона також наголосила, що для встановлення будинкового лічильника Київводоканал має отримати відповідний протокол загальних зборів співвласників будинку на встановлення вузла комерційного обліку оператором зовнішніх інженерних мереж, із визначенням, зокрема в питаннях, вартості таких робіт, порядку іх оплати, збереження вузла обліку, оплати за страхування тощо.

Також увагу приділили змінам у Законі України «Про житлово-комунальні послуги», відповідно до яких споживачі до 1 травня 2020 року мають обрати модель договірних відносин з водоканалом. У разі, якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір, з ними за замовчуванням укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, який є публічним. Але в цьому разі водоканал відповідатиме за якість послуг лише до межі водопровідних комунікацій з приміщенням споживача.