Передтендерна зустріч в рамках процедури закупівлі робіт (обранню генпідрядника) по проєкту реконструкції БСА

07.07.2020
Поділитися:

«Реконструкція Бортницької станції аерації- наймасштабніший інфраструктурний проєкт  житлово-комунального господарства Києва та й України в цілому. Це один з найголовніших пріоритетів нашої компанії, - заявив голова правління – генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький. - У результаті комплексної реконструкції  якість  очищення стічних вод буде відповідати вимогам директив Євросоюзу, а також буде вирішено проблему розповсюдження неприємного запаху у Дарницькому р-ні м. Києва.»

У рамках тендерної процедури закупівлі робіт (обрання генерального підрядника, який буде виконувати роботи з реконструкції Бортницької станції аерації) у Київводоканалі 7 липня було проведено передтендерну зустріч. На заході були присутні учасники конкурсу (представники японських компаній), японський Консультант, представники Міністерства фінансів України, Укрексімбанку, посольства України у Японії та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

Враховуючи обставини, що склалися через карантин, більшість учасників не змогли відвідати зустріч особисто, тож спілкування відбувалось у форматі телеконференції на платформі Zoom. Під час зустрічі було презентовано проєкт реконструкції БСА, роз`яснено основні вимоги тендерної документації та процедурні моменти. Учасникам було запропоновано в подальшому відвідати Бортницьку станцію аерації: ознайомитись з об`єктом реконструкції, оглянути поточний стан та поставити питання щодо формування тендерної пропозиції.

«На підготовку тендерної пропозиції виділено 4 місяці, відповідно до існуючого графіку, 6-го  листопада поточного року буде останній термін для подання тендерних пропозицій. Потім ми матимемо півтора місяці для оцінки технічних  пропозицій, після цього,  на другій стадії відбору, буде оцінюватись фінансова складова пропозицій», - розповів  директор Дирекції по реконструкції БСА Олег Лисюк.

Нагадаємо, що вперше процедуру відкритих торгів на закупівлю робіт  по Проєкту за правилами Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) було розпочато в березні 2019 року.  Але за результатами проведеної японським консультантом та Київводоканалом технічної оцінки отриманої пропозиції, претендент був визнаний таким, що не відповідає критеріям.

«Ми сподіваємося, що цього разу учасники підготують документацію більш якісно, адже ми надали вичерпні роз`яснення щодо вимог до формування тендерної пропозиції та акцентували увагу на помилках, які були допущені у рамках попередньої процедури закупівлі», - додав Олег Лисюк.

Відомо, що споруди та обладнання станції вже відпрацювали понад 30-50 років. Останні роки через значні зміни у складі стічних вод, що надходять на очищення до споруд БСА, та через зміни якості осадів, що утворюються, існуючі технологічні схеми очистки потребують термінового оновлення.

«Обладнання, яке буде встановлено під час реалізації Проєкту, підвищить ефективність роботи станції, зменшить використання електроенергії, мінімізує негативний вплив на навколишнє природне середовище. Важливо, що після реконструкції ми припинимо використовувати мулові поля, бо кінцевим продуктом утилізації осаду стічних вод буде зола, яку можна використовувати потім у промисловості, - наголосив голова правління - генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький.