Київводоканал поступово відмовляється від використання рідкого хлору

10.05.2019
Поділитися:

 Київводоканал поступово відмовляється від використання рідкого хлору у процесі знезараження води і переходить на більш сучасні технології.

Чергова еліктролізна установка для виробництва гіпохлориту була встановлена на водопровідній насосній станції "Виноградар-1", яка виробляє близько 10 тисяч м3 води на добу та забезпечує питною водою мешканців житлового масиву Виноградар.

Концепція поступового переходу від знезараження води хлором була прийнята у водоканалі ще 17 років тому.  На артезіанських насосних станціях в якості знезаражуючого реагенту використовувався скраплений балонний хлор, що є небезпечним для персоналу та оточуючих. Тому щорічно у Київводоканалі проводиться модернізація декількох насосних станцій, і старі хлораторні замінюються сучасним обладнанням з виробництва гіпохлориту.

Гіпохлорит для знезараження води виробляється зі звичайної солі, яка методом електролізу розщеплюється на гіпохлорит та водень. Система спроектована таким чином, щоб мінімізувати участь людини у небезпечних процесах зі шкідливими речовинами.

"Перед тим, як артезіанська вода потрапить у мережу, вона повинна пройти знезараження. Гіпохлорит, який буде вироблятися системою, автоматично дозуватиметься пропорційно обсягам води в резервуарах. Людський фактор повністю виключено з цього процесу, що гарантує точність дозування, оптимальне використання електроенергії та реагентів, високу якість води, та звісно ж безпеку для персоналу станції", - розповів головний інженер Департаменту  експлуатації водопровідного господарства Володимир Костюк.

На насосній станції "Виноградар-1" система з виробництва гіпохлориту вже декілька тижнів працює у тестовому режимі.  По завершенні   пуско-налагоджувальних робіт вона буде  здана в експлуатацію.

Місяць тому у повноцінному режимі така система запрацювала на водопровідній насосній станції "Північний водопарк". В подальших планах Київводоканалу  виконати модернізацію насосних станцій "Депутатська", "Мінська", "Сирецька"  та "Виноградар-3".