Київводоканал розпочинає акцію «Стоп фосфати»

06.11.2019
Поділитися:

Проблема погіршення якості води в річках і озерах  актуальна для всіх водоканалів України, і наразі стає критичною.

«90% проб з Дніпра зафіксували перевищення вмісту забруднюючих речовин або показників фізико-хімічного стану поверхневих вод. Зокрема, в останні десятиріччя в стічних водах, що надходять на очисні споруди міста Києва, різко зросла кількість фосфатів. Якщо в середині 90-х років концентрація фосфатів у стічній воді становила 6-8 мг/л, то на сьогоднішній день вона сягає майже 30 мг/л при нормі 8 мг/л», - зауважує директор Департаменту екологічного нагляду Київводоканалу Олександр Гуменюк.

Воду забруднюють і промислові підприємства, і автомийки, які без будь-якого очищення зливають відходи в Дніпро, і просто мешканці міста, що використовують миючі засоби, виготовлені на основі фосфатів, які є добривами для водної рослинності.

У перенасиченої фосфатами воді водорості посилено розмножуються, і виділяють небезпечні токсини,  які спалюють розчинений у воді кисень. В результаті починаються масові замори  риби, а вода загниває.

Фосфатні пральні порошки в Україні містять в середньому 30% фосфатів, тобто на одне  прання припадає 30–60 грам фосфатів, в той час як законодавством передбачено лише 0,5 грама.

Лише 1 грам фосфатів призводить до утворення 5–10 кг синьо-зелених водоростей, які в спекотну пору розкладаючись виділяють у великих кількостях аміак, метан, сірководень, що  негативно впливають на стан водних ресурсів.

Вирішити проблему може лише прийняття законодавчого акту, згідно з яким використання фосфатовмісних мийних засобів в Україні було б повністю заборонено.

Київводоканал розпочинає активну боротьбу проти використання фосфатів та ініціює акцію «Стоп фосфати», яка стартує з 22 листопада. Запрошуємо усіх небайдужих долучатися та разом рятувати наші водойми від екологічної катастрофи.