Відбулись громадські слухання пропозицій щодо зміни тарифів на водопостачання та водовідведення

04.06.2018
Поділитися:

25 травня відбулось відкрите обговорення пропозицій Київводоканалу щодо встановлення на 2019 рік тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення.

В заході взяли участь начальник управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Оксана Чувільська, голова правління-генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький, перший заступник генерального директора з економіки та фінансів Вікторія Нестеренко, директор Департаменту економіки та фінансів Ірина Кирилюк, начальник Інформаційного управління Вікторія Яковлєва та керівники і представники інших департаментів, підприємств, установ, організацій та громадськості.

Розрахунок тарифів на 2019 р. виконано відповідно до вимог постанов Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 10.03.2016 №№ 302, 303.

Під час презентації Ірина Кирилюк детально розповіла про найбільші статті витрат у структурі тарифів.

«Перегляд зумовлений зростанням вартості електроенергії, паливно-мастильних матеріалів, розміру ренти, реагентів, а також зміною рівня амортизаційних відрахувань, ремонтів основних засобів. Розрахунковий тариф на послуги з водопостачання та водовідведення за підрахунками ПрАТ «АК «Київводоканал» зміниться в середньому на 49,6% та становитиме 23 грн. 17 коп.», - зазначила Ірина Кирилюк

Дмитро Новицький у свою чергу наголосив, якщо тарифи будуть нижчими, можливі наслідки як технічного, так і фінансового характеру.

«Підприємство втратить можливість реагувати на аварійно-відновлювальні роботи та в повному обсязі виконувати їх. Також великою проблемою є відтік кваліфікованих кадрів і без збільшення тарифу ми і надалі будемо їх втрачати», - підкреслив Дмитро Новицький.

Він зазначив, що Київводоканал робить усе можливе, щоб забезпечувати споживачеві своєчасне та безперебійне водопостачання.

Дмитро Новицький додав, що розрахунок тарифів будуть виносити на розгляд Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг тільки після того, як будуть  розглянуті всі зауваження. Протокол засідання направлено на розгляд НКРЕКП