Відбулися загальні збори акціонерів Київводоканалу
25 квітня пройшли річні загальні збори акціонерів Київводоканалу, на яких були підбиті підсумки 2018 року та озвучені плани на майбутнє.
Виступаючи перед акціонерами, Голова правління – генеральний директор Київводоканалу Дмитро Новицький зазначив, що забезпечення безперебійного водопостачання та водовідведення, як і раніше, залишається найважливішим завданням підприємства.
Майже 6500 працівників виробляють щодня в середньому 670 тис. м. куб питної води (загалом за 2018 рік - 244 млн 118 тис. м. куб). Бортницька станція аерації (БСА) очищує щоденно 726 тис. м. куб стічних вод (за 2018 рік - 264 млн 857 тис. м. куб).
Наймасштабніший проект, який зараз реалізовується – реконструкція БСА. В 2018 році завершено складний шлях підготовки до вибору генпідрядної організації і на початку 2019 року було оголошено довгоочікуваний тендер.
Охорона довкілля - пріоритет в діяльності Київводоканалу. Департамент екологічного нагляду за останній рік вийшов на новий рівень роботи та контролю за якістю стоків, що скидаються в каналізацію. В 2018 році обстежено більше 4 тисяч підприємств і надано майже 7 тисяч приписів, видано 4,5 тисяч умов на скид.
Крім реалізації масштабних проектів щоденно триває надважлива робота по заміні зношених міських мереж та модернізації всієї інфраструктури Київводоканалу.
В 2018 році завершено будівництво та модернізацію 18 об’єктів, розроблено 41 проект. В стадії реалізації (перехідні) зараз знаходяться ще 29 проектів, в стадії проектування – 23.
Серед масштабних проектів, які завершені в 2018 році:
- модернізація системи дозування на водопровідних станціях;
- реконструкція водопровідної мережі по вул. Чорнобильській та каналізаційного колектору по вул. Зодчих;
- відновлення каналізування на самопливних колекторах по вул. Бутлерова;
- вдосконалення процесу видалення органічних сполук та підвищення енергоефективність БСА;
- модернізація хлорного господарства Деснянської водопровідної станції;
- реконструкція каналізаційного колектора та водопровідної мережі по вул. Борщагівській;
- реконструкція НВС третього підйому Деснянської водопровідної станції;
- реконструкція енергогосподарства НС "Крутогірна" із заміною насосного обладнання.
Окремо варто зупинитися на модернізації каналізаційних насосних станцій (КНС). Загалом за останні три роки вдалося повністю реконструйовано всі великі КНС - 15 шт. Ще 16 КНС – зараз в процесі реконструкції на різних етапах. Це серйозний крок в рамках стратегії енергозбереження.
Ще один важливий напрямок роботи - Геоінформаційна система (ГІС) водопостачання та водовідведення в Києві. У 2018 році створено цифрову гідравлічну модель водопостачання лівобережжя Києва та Оболоні. В перспективі планується завершити гідромодель правого берега та перейти до каналізаційних мереж.
Київводоканал впроваджує білінгову систему, яка вдосконалює облік, автоматизує велику кількість операцій та, головне, - покращує рівень сервісу для споживачів. Підприємство також відмовляється від паперового документообігу і переходить на електронний, що значно спрощує і пришвидшує роботу. Сучасні технології дозволяють ефективно управляти закупками, вести точний облік енергоресурсів та технічних умов.
У своєму виступі Голова правління наголосив, що найголовніший здобуток Київводоканалу - це колектив підприємства.
«Всі досягнення, про які згадувалися, а також сотні інших, що відбуваються кожного дня в рамках складних процесів приготування і транспортування питної води та очищення стоків - заслуга наших людей, які своєю копіткою працею, в ці непрості часи, стоять на варті водозабезпечення та гідно несуть звання працівника Київського водоканалу», - зазначив Новицький.
Було прийнято рішення про страхування всіх робітничих спеціальностей. Навчання та підвищення кваліфікації пройшли 1 тис 566 працівників. Розроблено та запроваджено Систему Менеджменту Якості за ДСТУ ISO 9001-2015 в 6 структурних підрозділах Київводоканалу.
Київводоканал – соціально-відповідальна компанія. На підприємстві працюють 240 людей з інвалідністю. Розрахунковий департамент Київводоканалу пристосований для прийому, а головне, роботи людей з інвалідністю - 35 таких людей кожен день приймають споживачів.
«Наостанок хочеться подякувати всім за підтримку і спільну працю на благо нашого міста. В першу чергу - нашим працівникам, а також міській владі та акціонерам, які підтримують нас у всіх починаннях. Тільки спільними зусиллями, тільки разом зможемо подолати виклики сьогодення і зробити наше підприємство кращим», - зазначив Новицький, підсумовуючи звіт Правління.
Більшістю голосів учасників зборів затверджено річний звіт виробничої та фінансової діяльності товариства та звіт ревізійної комісії.
Офіційна інформація щодо загальних зборів акціонерів буде оприлюднена відповідно до порядку визначеного законодавством та постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).