VIII. Прогрес проєктної реалізації Проєкту реконструкції БСА

 Статус

 1. У серпні 2017 року в повному обсязі завершені всі підготовчі роботи на об’єкті реконструкції (Пусковий комплекс 5), що є обов’язком Української сторони.
 2. Наприкінці березня 2018 року, Консультантом 1 завершено роботи по розробці Робочої Документації та підготовці Проєкту Тендерної Документації по Проєкту для проведення процедури міжнародних відкритих торгів на закупівлю робіт (вибору генеральної підрядної організації).
 3. 12 березня 2018 року ПрАТ «АК «Київводоканал» підписало відповідну угоду зі Спільною діяльністю (консорціумом японських компаній) NIPPON KOEI Co., Ltd., TEC INTERNATIONAL Co., Ltd., та NIHON SUIKO SEKKEI Co., Ltd. (Консультант 2) на термін 88 місяців.
 4. З 6-го червня 2018 року Консультантом 2 (сумісно з ПрАТ «АК «Київводоканал»), в рамках підписаного Контракту, розпочато роботи етапу Тендерного супроводу по Проєкту, в частині перевірки Проєкту Тендерної Документації на вибір генпідрядної організації.
 5. З метою виконання норм Закону України від 02.09.2015 року № 664-VII «Про ратифікацію Договору (у формі обміну нотами) між урядом України та Урядом Японії про надання кредиту для реалізації Проєкту, в частині внесення змін до Податкового та Митного кодексів України щодо звільнення від оподаткуванням податком на додану вартість операцій з постачання послуг японськими суб’єктами на митній території України ПрАТ «АК «Київводоканал» з червня місяця 2018 року розпочато підготовку вихідних даних (класифікація товарів за УКТЗЕД) для забезпечення прийняття та опублікування постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку звільнення від оподаткування податку на додану вартість операцій з постачання послуг на митній території України, які виконуються за угодами в рамках реалізації проєкту».
 6. В вересні місяці 2018 року завершено проходження експертизи відкоригованої проєктної документації стадії «П», за результатами якої отримано позитивний експертний висновок ДП «Укрдержбудекспертиза».
 7. 25 вересня 2018 року та 27 листопада 2018 року за результатами сумісної роботи Консультанта 2 та ПрАТ «АК «Київводоканал» Частина 1, Частина 3 та Частина 2 (відповідно) Проєкту Тендерної Документації на закупівлю робіт по Проєкту були направлені на погодження до JICA.
 8. 26 лютого 2019 року отримано офіційне погодження Проєкту Тендерної документації від JICA.
 9. 15 березня 2019 розпочато процедуру відкритих торгів на визначення генпідрядника за правилами JICA.
 10. 26 квітня 2019 на території ПрАТ «АК «Київводоканал» проведено предтендерну зустріч з зацікавленими учасниками, що виявили бажання прийняти участь у торгах.
 11. 28 серпня 2019 року отримано тендерну пропозицію від групи японських компаній до участі у торгах.
 12. 04 вересня 2019 року відбулося відкриття технічних пропозицій учасника та розпочато їх оцінку.
 13. За результатами проведеної японським консультантом та ПрАТ «АК «Київводоканал» технічної оцінки отриманої пропозиції, претендент визнаний таким, що не відповідає критеріям оцінки. 17 жовтня 2019 року відповідний звіт був направлений на розгляд та погодження до Японського агентства міжнародного співробітництва. 04 грудня 2019 року ПрАТ «АК «Київводоканал» отримало кінцеве погодження Звіту з оцінки технічної частини тендерної пропозиції від Японського агентства міжнародного співробітництва. Загалом пропозиція претендента була відхилена.
 14. На виконання вимог Керівництва по Закупівлям японских кредитів ОДР, 5 грудня 2019 року претендент був офіційно (письмово) проінформований про результати проведеної оцінки. 12 грудня 2019 року, на відповідний запит претендента, була проведена спільна зустріч за участю ПрАТ «АК Київводоканал», Консультанта 2 та уповноважених представників претендента з приводу надання детальних роз’яснень результатів технічної оцінки. В результаті відхилення пропозиції, фінансова частина останньої була повернена учаснику нерозкритою.
 15. Враховуючи положення оновленого графіку реалізації Проєкту реконструкції Бортницької станції аерації, ПрАТ "АК "Київводоканал" планує оголосити повторну процедуру закупівлі робіт по Проєкту на початку 2020 року.
 16. 17 січня 2020 року за результатами сумісної роботи Консультанта 2 та ПрАТ «АК «Київводоканал» Проєкт Тендерної Документації на закупівлю робіт по Проєкту були направлені на погодження до JICA.
 17. 7 квітня 2020 року отримано офіційне погодження Проєкту Тендерної документації від JICA.
 18. 13 травня 2020 року розпочато процедуру відкритих торгів на визначення генпідрядника за правилами JICA.
 19. 7 липня 2020 на території ПрАТ «АК «Київводоканал» проведено предтендерну зустріч з зацікавленими учасниками, що виявили бажання прийняти участь у торгах.
 20. В рамках проведення процедури закупівлі робіт (вибору генерального підрядника) по Проєкту, 23 та 24 липня ПрАТ "АК "Київводоканал" проведено відвідування об'єкту реконструкції (БСА) за участю представників учасників торгів.
 21. 26 лютого 2021 року ПрАТ «АК «Київводоканал» отримано тендерну пропозицію від групи японських компаній, відбулося відкриття технічної частини та розпочато оцінку.
 22. 17 березня 2021 року відбулось відкриття конверту фінансових пропозицій претендента.
 23. 23 квітня 2021 року ПрАТ "АК "Київводоканал" направило звіти з оцінки Технічної та Цінової частин пропозиції на погодження до JICA.
 24. 15 червня 2021 року ПрАТ "АК "Київводоканал" отримало офіційного листа з погодженням результатів оцінки пропозиції претендента та згоду на проведення наступного етапу процедури закупівлі робіт - проведення переговорів з претендентом.
 25. 15 червня 2021 року ПрАТ "АК "Київводоканал" та Японським агентством міжнародного співробітництва (JICA) опубліковано спільну заяву щодо статусу реалізації Проєкту модернізації Бортницької станції аерації.
 26. 25 червня 2021 року між ПрАТ «АК «Київводоканал» та уповноваженими представниками учасника тендеру узгоджено графік проведення перемовин щодо реалізації Проєкту.