26 березня 2016

Фахівці Київводоканалу повідомили у правоохоронні органи про можливу загрозу потрапляння міндобрив у Десну

Фахівці ПАТ «АК «Київводоканал» виконали 25 березня обстеження території поблизу селища Новосілки  у Вишгородському районі на березі річки Десна вище за течією від Деснянського водозабору.

На місці було виявлено переорані з осені сільськогосподарські угіддя на відстані близько 40-50 метрів від берега річки, а на території невідомого підприємства у селищі – мішки з мінеральними добривами. На сьогоднішній день ознак внесення добрив на поля не виявлено.

Представники Київводоканалу спільно з селищним головою Новосілок безпосередньо на місці повідомили у правоохоронні органи про можливу загрозу потрапляння добрив у Десну. За зверненням підприємства складена відповідна заява, котра дає підстави для встановлення власника угідь та повідомлення йому про неможливість внесення добрив в зоні санітарної охорони річки.

Зокрема, у заяві вказано на порушення норм Водного кодексу України, стаття 89 якого накладає обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах уздовж річок, де забороняється розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення, а також зберігання та застосування пестицидів і добрив. Відповідно до кодексу прибережні захисні смуги встановлюються по берегах уздовж води для великих річок шириною 100 метрів.

Крім того, чинна на сьогоднішній день постанова «Про зони санітарної охорони відкритих джерел централізованого водопостачання населення м. Києва» Ради міністрів УСРС від 08.01.1991 р. передбачає кілька зон санітарної охорони Десни. Зокрема, другий пояс охоплює її акваторію і територію 500-метрових прибережних смуг по обох її берегах вверх по течії до м. Чернігова включно, вниз по течії - до гирла.

Нагадаємо, що Деснянська водопровідна станція забезпечує питною водою 60% Києва.