27 липня 2017

Профілактика краще за ремонт: щомісяця Київводоканал діагностує 35 одиниць насосно-компресорного обладнання БСА

Київводоканал стає ближче не лише на словах. На підтвердження цієї тези  наш журналіст Віталій Маргалик вирішив привідкрити ще одну завісу роботи товариства і підготував серію відеосюжетів, у яких покаже глядачам як спеціалісти Технічного департаменту проводять діагностику та ремонт насосно-компресорного обладнання Бортницької станції аерації.

Перший відеоматеріал журналіст присвятив темі віброобстеження.  Це метод діагностування технічних систем і устаткування, заснований на аналізі параметрів вібрації, що створюється працюючим обладнання. Вібраційна діагностика, як і інші методи технічної діагностики, покликана здійснювати пошук несправностей, оцінювати технічний стан досліджуваного об'єкта, а ще знижувати ризик виникнення аварійної ситуації при експлуатації обладнання.  

«Одна з переваг вібробстеження полягає в тому, що це неруйнівний метод контролю роботи обладнання. Тобто, нам не потрібно розбирати насос, аби визначити чи придатний він до роботи.  Для цього ми робимо заміри за допомогою спеціального  приладу, який показує спектральний аналіз вібрації на опорі, де знаходяться підшибники насосу», - розповів заступник начальника відділу вібродіагностики Сергій Хребтов.

За допомогою віброобсетеження спеціаліст вирішив перевірити технічний стан нового насосу, який нещодавно встановили на Блоці очисних споруд № 2 Бортницької станції аерації. Цей агрегат споживає 55 кіловат електроенергії на годину, а це на чверть менше ніж старі насоси, та перекачує  450  кубічних метрів стоків на годину.  

Результат віброобстеження не змусив себе довго чекати. За півгодини спеціаліст перевірив  зробив висновок, що насос, який розташований справний та придатний до експлуатації, тож поки не потребує ані заміни, ані ремонту.

Загалом лише на БСА спеціалісти Технічного департаменту щомісяця перевіряють 35 одиниць обладнання, адже від його технічного стану залежить нормальна робота усієї станції.

Довідково:

Бортницька станція аерації — комплекс інженерних споруд, обладнання та комунікацій, призначений для повного біологічного очищення стічних вод Києва від забруднювальних речовин та обробки затриманих механічних решток (сміття). На станції проходять очищення всі господарсько-побутові стічні води, а також промислові стічні води після попереднього їх очищення на самих підприємствах. Станція складається з трьох блоків очищення стічних вод, трьох цехів обробки осадів стічних вод (ОСВ) і допоміжних цехів.

https://www.youtube.com/watch?v=TUZvf5W-j84&t=116s