07 вересня 2017

Київводоканал обмежив водопостачання боржникам приватного сектору на Печерську

Сьогодні у приватному секторі Печерського району Київводоканал відключив одразу п’ять будинків-порушників від міських мереж. Адже їхні власники самовільно користувалися послугами централізованого водопостачання, не маючи для цього законних підстав. Йдеться, зокрема, про приватні будинки за адресами:  Панфіловців, 7-9, Землянська, 12, М. Раєвського, 11-А,  Редутна, 46/10 та Редутна, 54-А.

Загальна заборгованість цих помешкань – понад  30 тис. грн.

Про це в ході перевірки приватного сектору Печерського  району розповів начальник відділу по роботі з боржниками Олександр Соболєв. Як відбувався рейд - дивіться у  спеціальному репортажі Віталія Маргалика (відео)

За словами Олександра Соболєва, лише на Печерську більше тисячі будинків користуються послугами централізованого водопостачання та водовідведення незаконно – без оформлення договірних відносин з Київводоканалом, отримання дозвільних документів на підключення до мереж. Розмір їх боргів за спожиту воду та каналізування вже сягає більше півмільйона гривень.

«Разом з тим для  несумлінних споживачів, яких сьогодні ми відключили від водопостачання, можливе відновлення  послуги  після сплати заборгованості та подачі документів на укладення договору» - зазначив Олександр Соболєв.

Також звертаємо увагу, що фахівці Київводоканалу регулярно здійснюють повторні огляди колодязів за адресами, раніше відключеними від води за бездоговірне користування послугами та борги. При виявленні повторних врізок до мереж, їх ліквідовують. Якщо фіксується неодноразове зривання пломби Товариства та незаконне відновлення водопостачання, вживаються кардинальні заходи – об’єкт відключають з видимим розривом. Це означає, що частину труби виріжуть, після чого підключитися до мереж технічно складніше.

Київводоканал йде на зустріч та завжди готовий до діалогу: торік для власників будинків було спрощено процедуру укладення договорів, зокрема збирати та подавати документи можна поступово – упродовж року, а до цього отримувати послуги за тимчасовою угодою. Є можливість вирішити питання із заборгованістю – на взаємоприйнятних умовах, які сторони погоджують у договорі реструктуризації.

Нагадуємо, для оформлення договірних відносин власникам приватних будинків потрібно звернутися до Розрахункового департаменту Київводоканалу (вул. Електротехнічна, 16). Перелік необхідних документів за посиланням: http://vodokanal.kiev.ua/ua/page-privatnij-sektor2.

Крім того, є можливість вирішити питання із заборгованістю шляхом укладення договору реструктуризації.

Однак до безвідповідальних користувачів позиція підприємства залишається незмінною – їх примусово відключатимуть від послуг та подаватимуть позови до суду.

Довідково

Власики будинків, які самовільно приєднуються до міських мереж без отримання технічних умов на водопостачання та водовідведення, без укладення відповідного договору з Київводоканалом є порушниками норм чинного законодавства України, зокрема вимог ст. 19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання», п.п. 2.1; 3.10; 4.1-4.5 «Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України», що затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 №190 тощо.

Відповідно до ст. 46 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» особи винні в самовільному підключенні до об’єктів та систем питного водопостачання та водовідведення притягаються до відповідальності згідно з законодавством України

Читайте також:

https://www.vodokanal.kiev.ua/ua/news/2017-04-19-kivvodokanal-posilyu-perevrki-vodokoristyvannya-y-privatnomy-sektor

https://vodokanal.kiev.ua/ua/news/2017-06-19-krok-nazystrch-dlya-vporyadkyvannya-vdnosin-z-vlasnikami-privatnih-bydinkv-kivvodokanal-organzovy-ykladennya-dogovorv-na-mstsyah