Розрахункові дати споживачів

Розрахункова дата – останній день розрахункового періоду, рекомендований діапазон передачі показань визначений для конкретного будинку. Кожен споживач може взяти участь у зніманні показань будинкового лічильника у вказану (розрахункову) дату в своєму будинку, як представник мешканців (співвласників)

 

Ознайомитись з розрахунковими датами можна за посиланням.

Вказані у таблиці дати будуть використовуватись під час укладення договорів згідно нових Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, а також в поточній роботі зі споживачами (для можливості в будь-який час уточнити розрахункову дату за адресою будинку).

Розподіл між споживачами обсягу спожитих послуг здійснюється на підставі визначеного на розрахункову дату обсягу споживання послуг (за відповідний розрахунковий період).

Розрахунковий період – це період надання комунальних послуг, тривалість якого не перевищує календарний місяць, на кінцеву (розрахункову) дату якого визначається загальний обсяг споживання комунальної послуги у будівлі та здійснюється розподіл між споживачам на цю саму дату.

 

ВАЖЛИВО!
У разі якщо дата фактичного зняття показань квартирних (розподільних) лічильників відрізняється від розрахункової дати, до розрахунку приймаються скориговані (приведені) показання станом на розрахункову дату. Для цього обсяг спожитих послуг у відповідному розрахунковому періоді буде поділено на кількість днів, що минули від початку розрахункового періоду до дня передання показань включно, а отримане значення помножене на кількість днів у розрахунковому періоді.

 

Якщо розрахункова дата в якомусь місяці припадає на вихідний (святковий) день, внаслідок об'єктивних складностей доступу у внутрішньобудинкові приміщення та до теплопунктів, розрахункова дата в такому місяці переноситься на найближчий робочий день, що слідує за вказаною у графіку датою.

Поняття Розрахунковий період та Розрахункова дата запроваджені з метою забезпечення виконання положень Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 №315.