Укладення договорів з орендарями власниками нежитлових приміщень у багатоквартирних житлових будинках

Юридичні та фізичні особи-підприємці, які мають намір укласти з ПрАТ «АК «Київводоканал» договір на послуги з водопостачання та водовідведення, мають подати первинний пакет документів для оформлення договору на послуги водопостачання та водовідведення.

Інформацію щодо оформлення договірних відносин та бланки документів можна отримати у цьому розділі та інших розділах розміщених на офіційному сайті.

            Для оформлення нового договору або переоформлення існуючого договору в першу чергу необхідно звірити розрахунки та сплатити заборгованість, якщо така існує.

            На сайті Товариства є тематичний розділ «Питання-відповіді по дистанційному обслуговуванню юридичних осіб під час карантину». У даному розділі зазначені контакті телефони та електронні адреси, за якими можна отримати консультацію.

Додаткову консультацію та роз’яснення можна отримати дистанційно за контактними даними, що розміщені на офіційному сайті у розділі «ЦЕНТРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ» (відкрити контактні дані)

 

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ

 

Відповідно до ст.1 Закону України від 14.05.2015 №417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі Закон №417), співвласником багатоквартирного будинку є власник квартири або власник нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку.

Відповідно до Закону України від 09.11.2017 N 2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги" усі  співвласники багатоквартирних будинків  мають провести загальні збори співвласників та прийняти рішення щодо обрання одної із моделей договірних відносин, передбачених цим Законом та Постановою Кабінету Міністрів України від 05 липня 2019 № 690 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» (далі Постанова №690).

Згідно ч.6 ст. 10 Закону №417, рішення про вибір моделі організації договірних відносин вважається прийнятими зборами співвласників, якщо за них проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

Згідно ч.7 ст. 10 Закону №417 рішення зборів співвласників оформляється протоколом.

Для зручності й уникнення помилок форма протоколу була затверджена наказом Мінрегіону від 25.08.2015 р. № 203. Така форма найповніше відображає вимоги законодавства щодо вмісту протоколу.

Якщо власник/орендар нежитлового приміщення є бюджетною організацією (фінансується з державного чи місцевого бюджету) або підпадає під дію Закону України «Про публічні закупівлі», бланки документів та інформація про оформлення договірних відносин для таких споживачів розміщена в іншому розділі «Укладення договору з  організаціями, що підпадають під дію ЗУ «Про публічні закупівлі»» (перейти на даний розділ).

 

УВАГА!

 

 Під дію вищевказаних законів не підпадають об’єкти будівництва,  житлові будинки, мережі водопостачання та/або водовідведення яких, підключені по тимчасовій схемі (без виконання у повному обсязі Технічних умов з приєднання об’єктів до мереж централізованого водопостачання та водовідведення), а отже, де не створено технічної можливості забезпечити споживачів у будинку надійними, безперебійними, та якісними послугами з водопостачання та/або водовідведення.

 

У ЯКИХ ВИПАДКАХ ДОГОВІР НЕ УКЛАДАЄТЬСЯ МІЖ ТОВАРИСТВОМ ТА ВЛАСНИКОМ/ОРЕНДАРЕМ НЕЖИТЛОВОГО ПРИМІЩЕННЯ

В залежності від обраної співвласниками моделі договірних відносин, згідно ст.14  Закону України від 09.11.2017 N 2189-VIII "Про житлово-комунальні послуги" залежить і укладення договору власником/орендарем нежитлового приміщення з Товариством.

У разі обрання співвласниками договору про надання комунальних послуг з колективним споживачем, договір на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення Товариство укладає із організацією, що обслуговує житловий будинок (ЖБК, ОСББ або обслуговуючою організацією, що обрали співвласники будинку). У такому випадку співвласники будинку у тому числі власники/орендарі нежитлових приміщень з питань договірних відносин звертаються безпосередньо до обслуговуючої організації.

У разі, якщо житловий будинок підключений до мереж централізованого водопостачання та централізованого водовідведення по тимчасовій схемі (без виконання у повному обсязі Технічних умов з приєднання об’єктів до мереж централізованого водопостачання та водовідведення), із обслуговуючою житловий будинок організацією укладається тимчасовий договір згідно Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 19 квітня 2021 року № 97

У таких випадках індивідуальні договори із співвласниками багатоквартирних будинків, у тому числі власниками/орендарями нежитлових приміщень, не можуть бути оформлені через відсутність технічної можливості забезпечити споживачів цих будинків надійними, безперебійними, та якісними послугами з водопостачання та/або водовідведення до моменту підключення будинків до мереж водопостачання та/або водовідведення за постійною схемою.

 

Перелік необхідних документів:

 1. Копія протоколу загальних зборів співвласників багатоквартирного житлового будинку (при наявності);    
 2. Заява про укладення договору;
 3. Характеристика об’єктів водоспоживання та вузлів обліку води (заповнюється на кожний об’єкт окремо у 2-х екземплярах);
 4. Копія документу, що посвідчує право власності або користування на об’єкт водоспоживання (витяг з реєстру прав, договір купівлі-продажу, свідоцтво на право власності, акт приймання – передачі, договір оренди, тощо);
 5. Копія паспорта виробника на прилад обліку, за наявності – свідоцтво про повірку. Копія сертифіката перевірки типу та копія сертифіката відповідності або копія Сертифіката перевірки типу та копія Сертифіката схвалення системи управління якістю (на кожний прилад). В разі якщо лічильник відсутнійне повіренийне працює або втрачені документи – Ви можете звернутися до Сервісного центру Київводоканалу;   
 6. Нормативний розрахунок обсягу щомісячного водоспоживання та водовідведення для визначення договірної величини (Басейнове управління водних ресурсів середнього Дніпра вул. Преображенська, 25, тел. (044) 275-00-35, 099-101-53-40);
 7. Письмова згода від власника мереж Письмова згода від власника (обслуговуючої житловий будинок організації) мереж на отримання послуг водопостачання та/або водовідведення через його мережі;
 8. Установчі документи для юридичних осіб:
 • Копія статуту юридичної особи та положення структурного підрозділу (якщо договір укладається структурним підрозділом від імені юридичної особи), довіреності на право підписання договору (якщо повноваження не визначено статутом, положенням юридичної особи чи іншим документом), Довідка ЄДРПОУ, Витяг з ЄДРПОУ
 • Довідка з банку (копія), державного казначейства, про наявність діючого відкритого розрахункового рахунку, що вказується юридичною особою у договорі для здійснення розрахунків, а також довідка з казначейства з інформацією про те з якого бюджету фінансується юридична особа, яка укладає договір (для бюджетних установ/організацій);
 • довіреність від юридичної особи на фізичну особу на право отримувати, надавати, оформляти відповідні документи для укладення договору з ПрАТ «АК «Київводоканал» (за необхідності).

Установчі документи для фізичних осіб:

 • копія паспорту 1, 2 сторінки та сторінка із зазначенням місця реєстрації;
 • копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
 • Копія свідоцтва про реєстрацію юридичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності;
 • нотаріально посвідчена довіреність на фізичну особу, яка має право отримувати, надавати, оформляти відповідні документи для укладення договору, а також має право підписання, укладання договору, копія паспорту довіреної особи (якщо договір підписуватиме довірена особа споживача).
 1. Проєктно-технічна документація на водопостачання та водовідведення (ТУ, Акт технічного приймання водопровідних мереж, Акт технічного приймання каналізаційних мереж, Копія акту розмежування балансової належності водопровідних мереж, Копія акту розмежування балансової належності каналізаційних мереж) оформляється тільки для споживачів у багатоквартирних будинках, які використовують воду для виробництва та приєднані до систем централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення.

ВАЖЛИВО! У випадках, коли житловий фонд переведений в нежитловий фонд, заклади громадського харчування (кафе, ресторан, розлив води) не були передбачені первинним проектом, здійснено надбудови та прибудови до житлових будинків, а також в разі бажання споживача приєднатися безпосередньо до міських мереж водопроводу та каналізації, споживачам необхідно мати проектно-технічну документацію на водопостачання.

З такими споживачами укладається договір на певний строк для надання йому можливості отримати Технічні умови на водопостачання та водовідведення. Інформація за посиланням https://vodokanal.kiev.ua/vse-pro-texnіchnі-umovi. 

 

Бланки документів 

для власників (орендарів) нежитлових приміщень,

розташованих у багатоповерхових житлових будинках:

 

 1.  Бланк заяви для укладення договору (завантажити бланк для заповнення);
 2. Характеристика об’єктів водоспоживання та вузлів обліку води (заповнюється на кожний об’єкт окремо у 2-х екземплярах) (завантажити бланк для заповнення);
 3. Зразок письмової згоди від управителя житлового будинку(завантажити зразок);
 4. Проект договору та додатки до нього оформляються у договірному відділі, після подання споживачем заяви про укладення договору з необхідним пакетом документів. Для отримання проекту договору необхідно звертатись до відповідальної особи по району обслуговування, телефони і контакти зазначені у розділі «ЦЕНТРИ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЮРИДИЧНИХ» (відкрити контактні дані).

 

Бланки інших документів: 

 

 1. Бланк додаткової угоди до існуючих договорів про зміну назви споживача (завантажити бланк для заповнення);
 2. Бланк додаткової угоди до існуючих договорів про продовження терміну дії договору, якщо укладено тимчасовий договір (завантажити бланк для заповнення);