Моделі договірних відносин

У зв’язку зі змінами у діючому законодавстві України, зокрема набуттям чинності Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 №690, сторонам відносин у сфері водопостачання та водовідведення необхідно привести договірні відносини з надання послуг з водопостачання та водовідведення у відповідність до вимог цих нормативних актів.

Відповідно до пункту 4 розділу VI Закону України «Про житлово-комунальні послуги» співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком не пізніш як протягом одного року з дня введення в дію цього Закону (тобто до 01.05.2020) зобов'язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг.

Постановою КМУ від 05.07.2019 №690 затверджено форми типових договорів, які регулюють відносини між підприємствами централізованого водопостачання і водовідведення та споживачами.

На сьогоднішній день, надання послуг з водопостачання та водовідведення деяких житлових будинків у м. Києві  відбувається за формою колективного споживача, враховуючи діючі договірні відносини між сторонами, які були оформлені до набрання чинності вищевказаними нормативними актами. Згідно норм чинного законодавства, Виконавцеві комунальної послуги за таким договором, на відміну від інших, сплачується лише плата за комунальну послугу, виходячи з тарифу та обсягу споживання, без оплати за абонентське обслуговування та без оплати за обслуговування і поточний ремонт внутрішньобудинкових систем.

Пропонуємо Вам обрати варіант моделі договірних відносин на надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення до Вашого житлового будинку.

Норми законодавства передбачають, що за будь-якою моделлю договірних відносин, укладення договору потребує прийняття співвласниками будинку рішення, яке приймається у встановленому законодавством порядку та оформляється протоколом загальних зборів. Для прискорення оформлення протоколу, та переукладання договору, пропонуємо використовувати розроблені Товариством форми:

  1. Рекомендована форма протоколу загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку про вибір моделі договірних відносин з виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в якості колективного споживача. (завантажити)
  2. Рекомендована форма протоколу загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку про вибір моделі договірних відносин з виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення за формою індивідуальних договорів. (завантажити)

Завантажити форму договору з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (завантажити) та Додаток №1 до Договору (завантажити).

Завантажити форму договору з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (для юридичних осіб та нежитлових приміщень) (завантажити) та Додаток №1 до Договору (завантажити).

Детально про нові моделі договірних відносин на сайті Міністерства розвитку громад та територій України за посиланням (з назвою «Нові моделі організації договірних відносин у сфері комунальних послуг – роз’яснення Мінрегіону» та адресою: http://new.minregion.gov.ua/press/news/pro-novi-modeli-organizacziyi-dogovirn/?fbclid=IwAR2DKmEnEY5-DEVhjVA06mwQT1DXzqL6_BPYP0KuY1XVtym9XNFynj0sOxs).

Детально ознайомитись з порядком оформлення договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, а також порядком та формами договорів можна на сайті Товариства за посиланням: https://vodokanal.kiev.ua/uklasti-dogov%D1%96r-z-yuridichnoyu-osoboyu.

З метою приведення договірних відносин до вимог законодавства, рекомендуємо не пізніше 01.05.2020 надати до Товариства протокол загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку про вибір моделі договірних відносин з виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.